ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ТА ВІЛЬНИЙ ЧАС У ЖИТТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Автор(и)

  • Л. В. Борисевич

DOI:

https://doi.org/10.32782/2522-1795.2022.11.9

Ключові слова:

фізична активність, студентська молодь, вільний час,спосіб життя, здоров’я, робота, відпочинок

Анотація

Стаття спрямована на висвітлення проблеми організації і проведення вільного часу. Адже, в умовах сучасності більшу частину свого часу наша молодь, тай не тільки молодь, проводить, переважно, в сидячому положенні, активний відпочинок змінився пасивним. Існує тенденція до зниження інтересу молоді до фізичної культури та спорту. Молодь все більше занурюється в ґаджети та більшість свого вільного часу проводять в соціальних мережах, а не на стадіонах чи в спортивних залах. Фізична активність сучасного студента бажає бути кращою. Люди стали байдужими до себе і свого здоров’я, завдяки благам цивілізації, відбулося самозвільнення людини від зусиль над собою, наслідком чого почалося руйнування захисних сил організму. Результати дослідження вільного часу та спосіб проведення дозвілля студентською молоддю дають нам певну інформацію про спосіб їхнього життя, інтереси, пріоритети і, в тому числі, розуміння ними цінності здоров’я, і потреби у фізичній активності. І, як бачимо не у всіх є розуміння того яким важливим явлається якість проведення вільного часу та користь фізичної активності. Адже, м’язові рухи позитивно впливають на фізіологічну діяльність усіх систем організму, зміцнюють імунітет, стимулюють психічну діяльність, а, також, забезпечують соціальну активність. Активність людини надовго зберігає її молодість, збільшуючи творчий потенціал, недозволяючи собі лінуватися. Результати досліджень показали, що завдяки благам цивілізації, спостерігається тенденція до зниження активності у проведенні вільного часу студентською молоддю, нажаль, але у більшості, він являється пасивним і проводиться перед екранами різних ґаджетів. Існує також проблема невміння молодими людьми організувати свій вільний час так, щоби він був використаний з користю. Студенти надають перевагу спілкуванню з друзями, і часто це спілкування відбувається у соціальних мережах.

Посилання

Головатий М. Ф. Соціологія молоді: курс лекцій. Київ : МАУП, 2006. 304 с.

Мартинковський М. М. Здоров’я і здоровий спосіб життя в ціннісних орієнтаціях молоді. Мінськ : УП «Технопринт, 2003. 276 с.

Завидівська Н. Н. Основи фізичного виховання у системі збереження здоров’я студентської молоді : [навч. посібн. з фізичного виховання для студентів ВНЗ]. Львів : Українські технології, 2010. 216 с.

Павлова Ю. Рухова активність, як компонент якості життя студентів // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. 2011. № 1. C. 102–106.

Іванова Г. Є. Валеологічні основи фізкультурно-оздоровчої роботи серед студентів у вищих технічних закладах освіти: навч. посібн. Луцьк : ВДТУ, 1999. 80 с.

Поняття культури. Сутність, структура та основні функції культури. Культура і діяльність. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://daviscountydaycare.com/kulturaczivlzaczya/58-ponyattya-kulturisutnststruktura-a-osnovn-funkcz-kulturi-kulturadyalnst.html

Глухов В. І. Фізична культура у формуванні здорового способу життя. К. : Здоров’я, 2007. 320 с.

Грибан Г. П. Життєдіяльність та рухова активність студентів / Г. П. Грибан – Житомир : Рута, 2009. 594 с.

Монастирська В. В. Проведення вільного часу студентами [Електронний ресурс] / Матеріали XVII науково-технічної конференції підрозділів ВНТУ, Вінниця, 14–23 березня 2018 р. Електронний текст. Режим доступу: https://conferences.vntu.edu.ua/index.php/allhum/all-hum-2018/paper/view/4718

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-07-06

Як цитувати

Борисевич, Л. В. (2022). ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ТА ВІЛЬНИЙ ЧАС У ЖИТТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ. Rehabilitation and Recreation, (11), 84–89. https://doi.org/10.32782/2522-1795.2022.11.9

Номер

Розділ

ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ, ФІТНЕС І РЕКРЕАЦІЯ, ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ РІЗНИХ ГРУП НАСЕЛЕННЯ