ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ ХВОРИХ НА ГІПЕРКІНЕТИЧНУ ФОРМУ ДИТЯЧОГО ЦЕРЕБРАЛЬНОГО ПАРАЛІЧУ
Keywords:
дитячий церебральний параліч, фізична реабілітація, лікувальна фізична культура, фізичні вправи, лікувальний масаж, здоров’яAbstract
У статті розглянуті питання сприятливого впливу фізичних вправ у поєднанні з елементами масажу та фізіотерапевтичними процедурами на заняттях ЛФК зі школярами, хворими на ДЦП. Церебральний параліч представляє собою тяжку хворобу центральної нервової системи. Зміни структури і функції опорно-рухового апарату у дітей з різними формами церебральних паралічів негативно впливають на статику та динаміку нижніх кінцівок та всього тіла загалом. Поряд з цим розвиваються порушення психічного та інтелектуального розвитку, що в результаті призводить до соціальної деградації дитини. Незважаючи на те, що існує величезна кількість методів лікування і реабілітації дитячого церебрального паралічу, розповсюдження захворювання як в Україні, так і в світі невпинно зростає. В даний час проблема профілактики, лікування і соціальної допомоги цим хворим є однієї з провідних у невропатології дитячого віку. У комплексне лікування дитячого церебрального паралічу включаються: медикаментозні засоби, лікувальна фізична культура, ортопедична допомога, різні види масажу, рефлексотерапія, фізіотерапевтичні процедури, заняття з логопедом і психологом, навчання навичкам самообслуговування та праці.
References
Ажиппо О.Ю. Аналіз та оцінка рівня розвитку фізичної підготовленості молодших школярів. О.Ю. Ажиппо, Т.І. Дорофєєва, Т.С. Руцька. Теорія і методика фізичного виховання. 2011. №17. С. 8-11.
Аносов І.П. Вікова фізіологія з основами шкільної гігієни: підручник. Мелітополь, 2008. 433 с.
Березовський В.Я. Інструментальна оротерапія у комплексній реабілітації дитячого церебрального паралічу. В.Я. Березовський, В.Ю. Мартинюк, К.В. Яценко. Медична гідрологія та реабілітація. 2008. №4. С. 345.
Білецька В.В. Фізичне виховання. Оздоровчий фітнес: практикум. Білецька В.В., Бондаренко І.Б. К., 2013. 52 с.
Вікова фізіологія: методичні рекомендації до практичних робіт. О.О. Виноградов, О.А. Виноградов, О.Д. Боярчук. Луганськ, 2010. 50 с.
Вовченко І.І. Шляхи формування здорового способу життя дітей молодшого шкільного віку на заняттях у ДЮКФП. І.І. Вовченко, І.В. Пільова. Матеріали ІV всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Фізична культура, спорт та фізична реабілітація у сучасному суспільстві». Житомир, 2011. С. 13-14.
Воронін Д.М. Церебральний параліч та реабілітація його спастичних форм: методичні вказівки. Д.М. Воронін, В.М Трач. Хмельницький, 2008. 55 с.
Грейда Н.Б. Методичні рекомендації для лабораторних робіт з методики занять у спеціальних медичних групах. Луцьк: РВВ «Вежа», 2013. 17 с.
Гузенко С.О. Медична реабілітація дітей, хворих на ДЦП. Гузенко С.О., Гуцул І.В., Черноіванов О.М. Здоровье ребенка. 2011. 29 с.
Єдинак Г.А. Технологія використання засобів фізичної культури в руховій діяльності дітей з церебральним паралічем у спеціальних навчальних закладах: метод. рек. Кам’янець-Подільський, 2007. 96 с.
Козявкін В.І. Дитячі церебральні паралічі: профілактика і ефективність реабілітації за методом Козявкіна. Соціальна педіатрія. Випуск ІІІ. Збірник наукових праць: Соціальна педіатрія. К.: Інтермед, 2005. С. 31-36.
Марченко О.К. Фізична реабілітація хворих із травмами і захворюваннями нервової системи: навч. посіб. К.: Олімпійська література, 2006. 196 с.
Мартинюк В.Ю. Дитячий церебральний параліч. Соціальна педіатрія та реабілітологія. 2012. № 1(2). С. 135-148.
Степашко М.В. Масаж і лікувальна фізична культура в медицині: підручн. К.: Медицина, 2010. 242 с.
Теоретичні та методологічні аспекти фізичної реабілітації дітей з особливими потребами: [посібник]. І.М. Григус, Т.Л. Ковальчук, Н.І. Котяй, Н.Є. Михайлова. Рівне, 2012. 124 с.
Downloads
Published
How to Cite
Issue
Section
License
Copyright (c) 2020 Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation)
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.